Potřebujete poradit?                +420 776 786 730                info@klararott.cz                ddbab83f2a6a485735dfc4cef57e7e5c.svgEU site

Jak pečovat o problematickou pleť?

Jak pečovat o problematickou pleť? 


Už vám dávno není „náct“ a přesto vás trápí pupínky, flíčky či mastná pleť? Víme, že to není nic příjemného a na sebevědomí to také nepřidá. Pojďme s tím zkusit společně něco udělat, abyste se zase konečně cítili dobře. 


Naštěstí existuje pár kroků, které vám s problematickou pletí mohou navždy pomoct. Tady je máte…  


Přestaňte si sahat na obličej

Ano, přestaňte si sahat na obličej a zakažte si zvětšující zrcátko. V něm totiž vždycky něco najdete a pak si to začnete zbytečně „nípat“ a tak můžete nastartovat kožní problémy. 


Pijte více vody

Voda z těla vyplaví špatné toxiny, a tím se vyhnete možným problémům. Je zjištěno, že pravidelné pití pouhých dvou litrů vody denně vám přinese skvělé výsledky. Nemluvě o zlepšení spánku a zvýšení energie. 


Přemýšlejte nad jídlem

Často se to omílá, ale opravdu za problémy s pletí může v mnoha případech i jídlo. Zkuste proto buď nejíst nebo alespoň omezit nezdravé jídlo, mléčné výrobky, čokoládu a sladné nápoje. Naopak do svého jídelníčku přidejte zeleninu, ovoce, bílkoviny a vlákninu. 


Pravidelně cvičte

Ano, i cvičení může vaši pokožce hodně pomoct. Při zvýšené aktivitě se rozproudí krev ve vašem těle, čímž se tělo začne lépe čistit a pokožka se tak přirozeně rozzáří.


Poraďte se s lékařem či kosmetičkou 

Zkusila jste už všechny rady a stále nic? Nebuďte na svůj problém sama a zajděte pro radu k odborníkovi. Kosmetička uvidí vaši pleť z blízka a okamžitě zjistí, co jí chybí a naopak přebývá a doporučí vám pro vás vhodnou kosmetiku. Mějte také na paměti, že problém mohou způsobovat hormony, s čímž vám zase pomůže lékař, který vám může provést testy. 


Vyberte si vhodnou kosmetiku

Vybírejte kosmetiku podle momentálního stavu vaší pleti. Na našem webu ji máme rozdělenou například takto, aby vám to usnadnilo práci. https://www.klararott.cz/kosmetika-podle-typu-pleti/s253.htm Pak jsme také ve spolupráci s dermatology vytvořili „zelenou“ řadu, která je určena speciálně pro problematickou pleť se sklony k akné, dermatitidám či ekzémům. 


Doporučené produkty