Potřebujete poradit?                +420 776 786 730                info@klararott.cz                ddbab83f2a6a485735dfc4cef57e7e5c.svgEU site

Hydratace pleti je základ

Hydratace pleti je pro krásnou a zdravou pleť klíčová. Poradíme vám, jak poznat, že zrovna vás trápí dehydratovaná pleť a jak s tím co nejefektivněji zatočit.

Zdá se vám vaše pokožka mdlá, suchá nebo napnutá? Může to být známka dehydratace. Pomůže vám cílená kosmetická péče, ale také lehká změna životního stylu. Uvidíte, že vaše pleť bude po krátké době zase krásně hladká, kyprá a zářivá.

 

Nepleťte si dehydratovanou a suchou pleť

Lidé často zaměňují dehydratovanou pleť za suchou. Existuje však mezi nimi zásadní rozdíl. Dehydratované pleti chybí voda, zatímco suché pleti dostatečné množství mazu. Příznaky suché kůže jsou svědění, zarudnutí, či šupinky. Dehydratovaná zase vypadá mdle, je jemná, citlivá a objevuje se na ní více jemných vrásek. Pokud si ani teď nejste jistí, zajděte si na kosmetiku. Odbornice vám s diagnostikou stoprocentně poradí. Můžete přijít na diagnostiku do Klara Rott the Spa, kde používáme i speciální diagnostický přístroj, který vám o vaší pleti řekne téměř vše a kosmetiku tak budete mít doporučenou na míru. 

 

10 kroků, jak co nejlépe pleť zhydratovat

1. Pijte dostatečné množství vody: prvním krokem k hydrataci pleti je hydratace těla. Doporučuje se vypít alespoň 8 sklenic vody každý den. Vaše tělo může vyžadovat více v závislosti na vašich denních aktivitách a hmotnosti.

2. Používejte hydratační produkty péče o pleť: máte-li dehydratovanou pleť, sáhněte po produktech, které mají slovo “hydratační“ v popisce a zároveň produkty mají potvrzenou hydrataci ideálně přístrojovým měřením, které provádí Státní zdravotní ústav ČR.

3. Vyhněte se velmi horké a dlouhé sprše: Jakkoli to může znít rozporuplně, dlouhé hodiny koupání může vymýtit kožní bariéru. To může mít za následek ztrátu obsahu vlhkosti a potřebných olejů, které mohou pleť zbytečně dehydratovat. Ideální je používat při koupání vlažnou vodu.

4. Začněte pravidelně používat hydratační masku: začleněním hydratační pleťové masky do vašeho týdenního režimu bude vaše pleť opět hebká a vlhká. Může také snížit výskyt jemných linek a tmavých kruhů.

5. Použijte zvlhčovač: zvlhčovač lze použít, když je obsah vlhkosti ve vzduchu kolem vás nízký. To může být užitečné zejména v suchých zimních měsících.

6. Opalovací krém je nutnost: zabráníte tak poškození pokožky UVA a UVB zářením pokaždé, když vyjdete ven. Sluneční záření může vaši pokožku dehydratovat, způsobit ztrátu vlhkosti a rozklad kolagenu a elastinu, které jsou zodpovědné za její pevnost a pružnost. To může způsobit předčasné známky stárnutí.

7. Jezte potraviny bohaté na vodu: Ovoce a zelenina jsou nejen hydratační, ale jsou prospěšné pro vaši pokožku v mnoha dalších ohledech. Citrusové plody, jako jsou pomeranče a citrony, jsou plné šťávy a jsou bohaté na vitamín C, který je životně důležitý pro udržení textury vaší pokožky. Potraviny bohaté na vitamín A a B3 jsou také nezbytné pro zlepšení celkového zdraví pokožky.

8. Snižte příjem kofeinu i alkoholu: mohou snížit obsah vody ve vaší pokožce, což způsobuje napjatost a dehydrataci. Omezte příjem kofeinu a alkoholu na dva šálky kávy a jednu sklenku vína, abyste minimalizovali jejich dopad na vaši pokožku.

9. Pravidelně provádějte peeling: Peeling pleti je důležitý, aby se pleť zbavila suchých skvrn či odumřelých buněk. Provádějte jej však jednou za 4-5 dní. Častějším používáním byste si mohli spíše uškodit. Přílišná exfoliace může narušit přirozenou kožní bariéru, což vede ke ztrátě vlhkosti a to nechceme.

10. Pořiďte si hydrolát: Výhodou Hydrolátu je, že ho můžete mít stále při ruce. Dokáže pleť skvěle regenerovat, zvlhčit, hydratovat a osvěžit během dne. Navíc má také aromaterapeutické účinky.

 

Jaký hydratační produkt je pro pleť nejlepší?

Hydratační liftingový fluid Nádech a Dvousložková hydratační maska Znovuzrození. Jsou výjimečné více věcmi, ale rádi bychom upozornili hlavně na tuto: Nechali jsme si hydrataci přístrojově testovat přímo ve Státním zdravotním ústavu ČR, což není normálně vůbec běžné. Bohužel všeobecně většinou se dělají testy pouze na základě subjektivního pocitu žen. Tyto ženy si kosmetická společnost zaplatí, aby na základě svého pocitu řekly, jaký mají pocit hydratace pleti po aplikaci krému. Což je opravdu zavádějící.

Hydratační liftingový fluid Nádech

Měřením Státního zdravotního ústavu ČR bylo potvrzeno zvýšení dlouhodobé hydratace pleti.

Vysoce koncentrovaný hydratační liftingový fluid doplní do pleti hydrataci a zároveň ji během pár minut krásně vypne. Obsahuje 45 biologicky aktivních látek a velkou raritou jsou aminokyseliny, které jsou namíchané na základě složení v lidské placentě. Správný poměr těchto aminokyselin má totiž zásadní vliv na hydrataci pokožky. Dále fluid obsahuje hydrolyzované hedvábí, fermentované ledové víno, antioxidanty, prebiotika či enzymy. Základ samozřejmě tvoří bio hydrolát a rostlinné bio extrakty, které si vyrábíme sami. V produktu nenaleznete žádné konzervanty, vyplňovače, vodu ani parfemaci, ale to už je u Klary Rott samozřejmost. Pro koho je vhodný: „S fluidem je ideální začít tak od třiceti, radí Klára Rott, která připomíná, že ale vše záleží na stavu pleti a dehydrataci. „Pokud je pleť hodně vysušená například od slunička, není problém začít klidně už ve dvaceti.“ Dá se použít samostatně, ale i v kombinaci s dvousložkovým sérem. „Aplikujte jej ráno a večer ještě před sérem pro zvýšení hydratace a vypnutí pleti,“ říká Klára. Tip: Pro lepší vstřebání a účinky je dobré vždy počkat cca 5 minut než se začnete líčit.

 

Dvousložková hydratační maska Znovuzrození

Měřením Státního zdravotního ústavu ČR bylo potvrzeno zvýšení okamžité hydratace pleti.

Okamžitě hloubkově hydratuje, vyhlazuje, zjemňuje a vypíná pleť. Po smíchání dvou složek začne krásně nabobtnávat a gelovatět. Naneste ji na 15 - 20 minut a poté opláchněte vodou. Obsahuje 57 bioaktivních látek, což je nejvíce ze všech produktů Klara Rott. Velkou raritou je to, že v masce, stejně jako v hydratačním liftingovém fluidu Nádech, jsou namíchané aminokyseliny na základě složení v lidské placentě. Správný poměr těchto aminokyselin má zásadní vliv na hydrataci pokožky. Dále maska obsahuje spoustu látek jako je výtažek z mechu, fermentované ledové víno nebo enzymy, které se zásadně podílejí na kondici kůže. Všechny dostupné suroviny jsou opět v bio kvalitě. Základ samozřejmě tvoří bio hydrolát a rostlinné bio extrakty, které si vyrábíme sami. V produktu nenaleznete žádné konzervanty, vyplňovače, vodu ani parfemaci, ale to už je u K.R. samozřejmost. Pro koho je vhodná: „Masku můžete používat klidně od pětadvaceti, ale i klidně dříve. Vždy záleží na stavu pleti,“ doporučuje Klára. Jak na to: Z kelímku naberte 4 lžičky sušiny přiloženou dřevěnou lžičkou a zalijte 5 lžičkami protřepané tekuté složky z lahvičky. Celé promíchejte v přiložené mističce a dřevěným aplikátorem masku naneste na očištěný obličej. Nechte působit 15 - 20 minut a poté opláchněte vodou. Pro ideální účinky opakujte 1 - 2 x týdně.​

 

Doporučené produkty