Potřebujete poradit?                +420 776 786 730                info@klararott.cz                ddbab83f2a6a485735dfc4cef57e7e5c.svgEU site

Co je to hydrolát / květinová voda?

Setkali jste se se slovem hydrolát, ale stále moc nevíte, co to vlastně je a proč byste jej měli zařadit do své denní péče? Zde je vysvětlení.


Hydrolát (někdy nazývaný jako květinová voda) je produkt, který se vyrábí parní destilací rostlin v destilačních kolonách. Hydroláty obsahují mnoho bioaktivních látek z mateřské rostliny, které mají blahodárné účinky na pleť. Dokáží pleť regenerovat, tonizovat, osvěžit, hydratovat.  Můžete je používat každý den pro celkovou revitalizaci a osvěžení pleti. Krásně fungují například na zafixování make-upu, zvlhčení pleti v klimatizovaném prostředí či zklidnění pleti po slunění. Mají také aromaterapeutické účinky.


Tady jsou nejčastější způsoby, jak hydrolát co nejlépe využít


Osvěžení 

Během léta jsou květinové vody hit. Dejte si ji proto do lednice a kdykoliv budete potřebovat ji použijte. Okamžitě vás ochladí a svou vůní zrelaxuje a nebo naopak nabudí. Levandulový hydrolát dokáže zklidnit i spálenou pokožku nebo nepříjemné štípance. 


Přírodní pleťové tonikum

Květinová voda hydratuje, zklidňuje, rozzáří i zmírňuje zarudnutí. Naneste ji proto pomocí spreje nebo vatového tamponu na obličej  hned po čištění. Tip: dá se také použít na otoky kolem očí. Stačí namočit dva vatové tampónky a zakrýt každé oko asi na deset minut.


Osvěžení a zafixování make-upu

Zkuste si nalíčenou tvář lehce přestříkat hydrolátem. Krásně vás osvěží a líčení bude vypadat přirozeněji. 


Vlasové tonikum

Hydroláty jsou také skvělé i na vlasy a vlasovou pokožku. Přidejte buď trošku květinové vodu do závěrečného opláchnutí po umytí šamponem a nebo si  postříkejte vyfénované (nebo přirozeně usušené) vlasy trochou květinové vody, aby hezky voněly.


Provoňte si domov

Květinové vody jsou také výborné i na osvěžení vzduchu. Postříkejte trochu levandulové květinové vody kolem sebe, provoňte prádlo nebo si ji postříkejte před spaním na polštář. Uvidíte, že budete spát jako miminko. 

Klara Rott nabízí hned čtyři hydroláty - rooibos, zelený čaj, levandule a rozmarýn. Stačí si tedy jen vybrat podle vůně nebo podle účinků, který má každá rostlina jiný. Doporučené produkty